Domov arrow Odkazy
Nové školstvo
Nové Školstvo
portál o reforme školstva


Tri správy o vplyve pandémie na deti a vzdelávanie /apríl 2021/
Parlament prerokoval výročné správy verejnej ochrankyne práv, komisárky pre deti a komisárky pre osoby so zdravotným postihnutím. Všetky tri správy poukázali na problémy vo vzdelávaní, ktoré pandémia nového koronavírusu zvýraznila a prehĺbila.


Domáce vzdelávanie sa vynára zo šedej zóny len čiastočne /marec 2021/
Rozšírenie možností vzdelávať žiakov individuálne aj vo vyšších ročníkoch, ktoré nadobudne účinnosť v septembri 2021, mnohí vítajú. Bolo by však krátkozraké vnímať túto pozitívnu zmenu ako „bodku“ za problémami spojenými s tzv. domácim vzdelávaním.


Nezvládnutá údržbárčina v školstve /február 2021/
V posledných mesiacoch ministerstvo školstva názorne predviedlo, ako sa vzdelávacia politika nemá robiť.


Čo sa udialo | Súhrn vybraných postrehov z diania v školstve v roku 2020 /január 2021/
Aj počas roka 2020 sme zverejňovali týždenné prehľady o dianí v školstve. Teraz Vám ponúkame súhrn najdôležitejších udalostí.


Plán premárnených príležitostí? /december 2020/
A čo ak budú školy po sviatkoch opäť dlhšie zatvorené? To sa naozaj chceme tváriť, že stačí, že sa deti posadia do lavíc a hotovo, dobrý politický bodík v straníckej žiackej knižke nalepený?


Keď plán predbehne cieľ /november 2020/
Participatívny proces tvorby a realizácie inkluzívnej stratégie nie je zbytočným rozmarom, ale nevyhnutnou podmienkou úspešnej inkluzívnej politiky i praxe.


Reformné plány a diskusia o nich /október 2020/
Ministerstvo financií zverejnilo dlho očakávaný dokument smerujúci k plánu obnovy. Čo obsahuje v oblasti týkajúcej sa vedy, vzdelávania a školstva?


Vzdelávanie na diaľku prehlbuje rozdiely /september 2020/
Analytici IVP zverejnili správu o dištančnej výučbe počas prvej vlny pandémie.


Čo prinieslo leto /júl-august 2020/
Skupina plagiátorov v politike sa v lete rozšírila o ministra školstva a predsedu vlády • Odvolávanie ustáli plagiátori aj kontroverzný dekan FIIT STU • Nový školský rok prichádza s druhou vlnou koronavírusu


Dopady uzatvorenia škôl podľa britského modelu /jún 2020/
Možné dopady uzatvorenia škôl kvôli pandémii COVID-19 sa od minulých epidémií líšia vo svojom rozsahu i trvaní. Logický model výskumníkov z University College London ukazuje, že dopady tohto bezprecedentného opatrenia sa týkajú mnohých aspektov vo vzdelávaní aj mimo neho.


Porovnanie dvoch programových vyhlásení troch vlád v školstve /máj 2020/
O tom, či prvotné krízové nastavenie nového vedenia ministerstva po odznení krízy povedie aj potrebným systémovým zmenám, možno nateraz predvídať len na základe vyslovovaných nádejí optimistov, pochybností realistov a chmúrnych predstáv pesimistov.


Ako zostať vo vzdelávaní blízko na diaľku? /apríl 2020/
V čase zatvorených škôl a prerušenej prezenčnej výučby v dôsledku šírenia vírusu COVID-19 prebieha vzdelávanie detí na Slovensku dištančnou formou.


Vyberte si:
Domov
Správy
Správy zo školstva
Čo píšu iní?
Odkazy
Dokumentácia tr. uč.
Sťahujte
Hľadať
Kontakt
Odkazy
Ak narazíme na zaujímavú webovú stránku alebo iné materiály, nenecháme si to len pre seba, ale podelíme sa o to aj s vami.
Z nasledujúceho obsahu si vyberte oblasť záujmu a následne kliknine na odkaz, ktorý vás zaujal.
 
© 2021 triedny.sk
Joomla! International Edition je slobodný softvér šírený pod licenciou GNU/GPL.