Domov arrow Správy
Nové školstvo
Nové Školstvo
portál o reforme školstva


Tri správy o vplyve pandémie na deti a vzdelávanie /apríl 2021/
Parlament prerokoval výročné správy verejnej ochrankyne práv, komisárky pre deti a komisárky pre osoby so zdravotným postihnutím. Všetky tri správy poukázali na problémy vo vzdelávaní, ktoré pandémia nového koronavírusu zvýraznila a prehĺbila.


Domáce vzdelávanie sa vynára zo šedej zóny len čiastočne /marec 2021/
Rozšírenie možností vzdelávať žiakov individuálne aj vo vyšších ročníkoch, ktoré nadobudne účinnosť v septembri 2021, mnohí vítajú. Bolo by však krátkozraké vnímať túto pozitívnu zmenu ako „bodku“ za problémami spojenými s tzv. domácim vzdelávaním.


Nezvládnutá údržbárčina v školstve /február 2021/
V posledných mesiacoch ministerstvo školstva názorne predviedlo, ako sa vzdelávacia politika nemá robiť.


Čo sa udialo | Súhrn vybraných postrehov z diania v školstve v roku 2020 /január 2021/
Aj počas roka 2020 sme zverejňovali týždenné prehľady o dianí v školstve. Teraz Vám ponúkame súhrn najdôležitejších udalostí.


Plán premárnených príležitostí? /december 2020/
A čo ak budú školy po sviatkoch opäť dlhšie zatvorené? To sa naozaj chceme tváriť, že stačí, že sa deti posadia do lavíc a hotovo, dobrý politický bodík v straníckej žiackej knižke nalepený?


Keď plán predbehne cieľ /november 2020/
Participatívny proces tvorby a realizácie inkluzívnej stratégie nie je zbytočným rozmarom, ale nevyhnutnou podmienkou úspešnej inkluzívnej politiky i praxe.


Reformné plány a diskusia o nich /október 2020/
Ministerstvo financií zverejnilo dlho očakávaný dokument smerujúci k plánu obnovy. Čo obsahuje v oblasti týkajúcej sa vedy, vzdelávania a školstva?


Vzdelávanie na diaľku prehlbuje rozdiely /september 2020/
Analytici IVP zverejnili správu o dištančnej výučbe počas prvej vlny pandémie.


Čo prinieslo leto /júl-august 2020/
Skupina plagiátorov v politike sa v lete rozšírila o ministra školstva a predsedu vlády • Odvolávanie ustáli plagiátori aj kontroverzný dekan FIIT STU • Nový školský rok prichádza s druhou vlnou koronavírusu


Dopady uzatvorenia škôl podľa britského modelu /jún 2020/
Možné dopady uzatvorenia škôl kvôli pandémii COVID-19 sa od minulých epidémií líšia vo svojom rozsahu i trvaní. Logický model výskumníkov z University College London ukazuje, že dopady tohto bezprecedentného opatrenia sa týkajú mnohých aspektov vo vzdelávaní aj mimo neho.


Porovnanie dvoch programových vyhlásení troch vlád v školstve /máj 2020/
O tom, či prvotné krízové nastavenie nového vedenia ministerstva po odznení krízy povedie aj potrebným systémovým zmenám, možno nateraz predvídať len na základe vyslovovaných nádejí optimistov, pochybností realistov a chmúrnych predstáv pesimistov.


Ako zostať vo vzdelávaní blízko na diaľku? /apríl 2020/
V čase zatvorených škôl a prerušenej prezenčnej výučby v dôsledku šírenia vírusu COVID-19 prebieha vzdelávanie detí na Slovensku dištančnou formou.


Vyberte si:
Domov
Správy
Správy zo školstva
Čo píšu iní?
Odkazy
Dokumentácia tr. uč.
Sťahujte
Hľadať
Kontakt
© 2021 triedny.sk
Joomla! International Edition je slobodný softvér šírený pod licenciou GNU/GPL.